Mandy – Shqiptar

Mandy – Shqiptar Lyrics Letra:
Teksti i plote

P1.
E coj koken lart
Shoh yje shum larg
Dallon
nji ven i vogel
Aty n hart

Se kercet aty ku se pret
Nga vet ,10
Tipa gjak nxet

E prap qet
Tjeter muhabet
Si krater zemra mpellcet

U u sa dit Bukur
Me pamje shqipe mke moti vu

Dhe sa her qe ika larg
Toka jote mka beku

Rrezik lexon gazeta
Dhe ke ni ca bojn shqiptart
i shkojm punes deri nfund
Nterritor ton jena vet tpar .

Europa sna nali
Tu punu fort cunat
Ska gjo ti nali
Londonin e kallim
Gjuj shqipe gjuj kush e prek shqiptarin

Ref.2
Nkrejt boten si ne sun gjeni
Me gjak o la ky flamur
Besen ton ju kurr se theni
Jena shqipe ma tfort se kurr .

P2.
Krejt gotat I thejm
Krejt gomat I djegim
Sa her dalim nqytet policia s le qet
vin edhe na njekin
Pi raki shti kallash se jan mledh shqipet sot vlla vlla me vlla
Ne mblidhna per qef ska gjo me inat
ya ya ya .

Kur gjaku thrret thrret thrret
Ti Mos e le vet
2#

%d blogueiros gostam disto: